Ustawienia stron (maski podstrony)

Wtyczka asariPLUG umożliwia tworzenie dedykowanych podstron, na których będą prezentować oferty wybranego przez siebie typu. W ten sposób można stworzyć na przykład podstronę z listą dwupokojowych mieszkań na sprzedaż i nadać jej dowolny adres. Ma to znaczenie nie tylko dla usprawnienia nawigowania po stronie, ale także wpływa na pozycjonowanie, gdyż dzięki stworzeniu takiej witryny wyszukiwarki będą mogły zindeksować stworzone w ten sposób grupy ofert.

W pierwszej kolejności należy utworzyć podstronę, którego link należy wykorzystać w dalszej konfiguracji 


Po wprowadzeniu tytułu należy ustawić "Szablon"

Po opublikowaniu strony, kopiujemy końcówkę adresu


Menu Ustawienia stron dostępne jest po zalogowaniu do WordPressa w menu asariWWW > ustawienia stron.

Aby stworzyć nową stronę należy kliknąć przycisk Dodaj


Następnie w oknie, które się uruchomi należy wpisać wymagane do konfiguracji informacje.

  1. Nazwa - Porządkowa nazwa strony. Wpisana tutaj nazwa będzie widoczna na liście podstron. Najlepiej aby nazwa odpowiadała rzeczywistemu tytułowi podstrony.
  2. Link - W to miejsce wpisujemy adres jaki ma utworzona podstrona. Przy wpisywaniu adresu pomijamy domenę główną zaczynając podanie adresu od ukośnika "/". Wpisany adres może mieć postać: /mieszkania-sprzedaz/
  3. Link gdzie domyślnie kieruje wyszukiwarka - Wstawiamy tutaj adres podstrony, która jest dedykowana do wyświetlania wyników wyszukiwania z wyszukiwarka. W większości przypadków będzie to podstrona /lista-ofert/
  4. Filtr domyślny listy wyników - To kluczowe ustawienie dla tworzonej podstrony. W to miejsce wstawiamy parametry, które określą jaki zbiór ofert ma być wyświetlony na tworzonej podstronie. Parametry, które należy tu wkleić możemy wygenerować przy pomocy wyszukiwarki. Poniżej przykładowy zestaw parametrów wygenerowany przy pomocy wyszukiwarki.

    f_sectionName1=Apartment&f_sectionName2=Sale&f_totalAreaMin=&f_totalAreaMax=&f_noOfRoomsMin=&f_noOfRoomsMax=&f_priceM2_amountMin=&f_priceM2_amountMax=&f_price_amountMin=0&f_price_amountMax=&f_floorNoMin=&f_floorNoMax=&f_yearBuiltMin=&f_yearBuiltMax=&f_mortgageMarket=&f_commercialObjectType=&f_commercialSpaceType=

    Jak widać powyżej kolejne parametry maja zapis w schemacie: f_nazwa-parametru=wartość i są oddzielone od siebie znakiem &. Jeżeli po znaku równa się nie ma wpisanej żadnej wartości to znaczy, że parametr nie jest uwzględniany przy generowaniu listy wyników.
    W powyższym przykładzie swoje wartości mają podane tylko dwa parametry: f_sectionName1=Apartment i f_sectionName2=Sale, które oznaczają że lista pokaże oferty będące mieszkaniami na sprzedaż. Jeżeli chcemy wykorzystać te parametry w tworzonej podstronie to należy je wstawić we wskazane pole łącząc ze sobą znakiem &. Przykładowo może to wyglądać tak: f_sectionName1=Apartment&f_sectionName2=Sale

  5. Dodatkowy kod w sekcji head strony - Tutaj bardziej zaawansowani użytkownicy mogą wstawić swoje własne skrypty związane z zewnętrznymi usługami takimi jak śledzenie użytkowników, zliczenie konwersji itp.
  6. Ukryj na mapie strony - Wszystkie podstrony stworzone przy pomocy ustawień stron można za pomocą shortcoda opublikować na stronie w postaci mapy linków html. Zaznaczenie checkboxa spowoduje, że dana podstrona nie będzie uwzględniana w tym zestawieniu.
  7. Zapisz - zapisuje wprowadzone dane.
  8. Powrót - kliknięcie przycisku spowoduje przeniesienie nas do podstrony z listą wszystkich dodanych przez ustawienia stron podstron.


Na liście skonfigurowanych podstron widać wszystkie kluczowe informacje o konfiguracji.