Przejdź do końca metadanych
Przejdź do początku metadanych

Wyświetlasz starszą wersję (v. /wiki/spaces/DOKU/pages/3800513/Aktualizacja+wtyczki+asariPLUG+szablonu+i+systemu+WordPress) tej strony.

pokaż różnice pokaż historię strony

« Pokaż poprzednią wersję Wyświetlasz aktualną wersję tej strony. (v. 7) Obecny »

Strony WWW od ASARI.pl działają na systemie WordPress i opierają się na oprogramowaniu asariPLUG - wtyczce integrującej stronę internetową z oprogramowaniem asariWEB i całą bazą ofert.

W ramach rozwoju tego oprogramowania użytkownikom responsywnych stron szablonowych udostępniane są funkcje programu asariPLUG, które  nie tylko zwiększają możliwości strony, ale pozwalają także jeszcze bardziej ją spersonalizować i dostosować do własnych potrzeb.

Regularnie publikowane są nowe wersje WordPressa - zachęcamy do jego aktualizacji, gdyż kolejne odsłony systemu oddają użytkownikom nie tylko nowe funkcje, ale także usprawnienia działania platformy.

Zachęcamy wszystkich użytkowników responsywnych stron szablonowych do bieżącej aktualizacji programu asariPLUG, szablonów stron WWW i systemu WordPress. Poniżej znajduje się instrukcja aktualizowania elementów, składających się na responsywyną stronę szablonową.

W przypadku, gdy użytkownik wprowadzał indywidualne zmiany do szablonu lub wtyczki po ich aktualizacji wprowadzone modyfikacje zostaną utracone. Pod tym linkiem można dowiedzieć się więcej na temat zalecanej metody modyfikacji szablonu - Modyfikacja szablonu przy pomocy motywu potomnego

 

Logowanie do systemu WordPress (kokpitu zarządzającego stroną)

Aby zaktualizować stronę, należy zalogować się do systemu WordPress. Można to zrobić na 2 sposoby:

  1. Przejść do systemu WordPress z poziomu kreatora responsywnych stron szablonowych - Podsumowanie ustawień (Krok 4) - należy kliknąć w czerwony przycisk Przejdź do administracji strony.
  2. Zalogować bezpośrednio do systemu WordPress pod domeną http://[domena]/wp-admin lub http://[domena]/wp-login (domena podmieniamy na nazwę domeny, np.: http://biuronieruchomosci.pl/wp-admin) - Aby korzystać z tej metody należy wcześniej założyć konto do bezpośredniego logowania w systemie WordPress - więcej informacji na ten temat znajduje się w instrukcji Zarządzanie użytkownikami systemu WordPress

Jak wyświetlane są informacje o dostępnych aktualizacjach

Informacji na temat dostępnych aktualizacji  możesz znaleźć w kilku miejscach. Pierwszym z nich jest główny panel WordPressa, czyli tzw. Kokpit.

Na powyższej planszy widać, że informacje o aktualizacjach wyświetlają się w 3 miejscach:

  • pod główną belką powyżej napisu "Kokpit" - tutaj w przypadku wyjścia nowszej wersji WordPressa wyświetli się informacja o możliwości jego aktualizacji i bezpośredni link do panelu aktualizacyjnego - Prosimy o wykonanie aktualizacji
  • w menu Kokpit w sekcji Aktualizacje - w tym miejscu znajduje się główny panel aktualizacji. Wyświetlają się tu wszystkie informacje na temat nowszych wersji elementów składowych strony (system WordPress, wtyczki, szablony).
  • w menu Wtyczki - w nim można wyświetlić wtyczki i informacje o tym, dla których wtyczek dostępne są nowsze wersje. Stąd również można je bezpośrednio zaktualizować.

Panel Aktualizacje

System WordPress - jak będzie to przedstawione w dalszej części instrukcji - informuje o dostępnych aktualizacjach w wielu miejscach. Jednak najważniejszym i zbiorczym miejscem informującym o dostępnych nowszych wersjach systemu WordPress, szablonów i wtyczek jest panel Aktualizacje. Link do tego menu znajduje się po lewej stronie w pasku bocznym pod pozycją Kokpit (Do panelu Aktualizacje można dostać się także z innych miejsc, w których będziemy informowania o nowszych wersjach wykorzystywanych rozszerzeń)

Liczba w czerwonym kole obok nazwy panelu Aktualizacje informuje o tym dla ilu elementów dostępne są nowsze wersje.

 

Poniżej znajduje się podstawowe informacje na temat jego obsługi.

Jeżeli na  listach Wtyczki, Motywy i Tłumaczenia nie ma spodziewanej aktualizacji można poprzez kliknięcie Sprawdź ponownie  zmusić WordPressa do odświeżenia listy aktualizacji.

Na liście wtyczek można poprzez zaznaczenie kwadracika  wybrać, które dodatki mają zostać zaktualizowane. Po ich zaznaczeniu wystarczy kliknąć Zaktualizuj wtyczki .

W taki sam sposób aktualizuje się szablony. Wybieramy, które mają zostać zaktualizowane i klikamy Zaktualizuj szablony .

Aktualizacja systemu WordPress

Po kliknięciu w link Aktualizacji WordPress na następnej planszy należy kliknąć Zaktualizuj teraz.

W trakcie klikania w link aktualizacji sprawdź, czy na pewno pobierasz wersję polską (rozpoznasz ją po tym, że przy nazwie wersji znajdzie się znacznik PL). W przeciwnym razie możesz zmienić swoją aktualizację WordPressa na angielską.

 

W trakcie aktualizacji i tuż po niej Twoja strona może być przez moment niedostępna. Na stronie pokaże się informujący o tym komunikat. Prosimy się tym nie przejmować - po kilku chwilach wszystko powinno wrócić do normy. Mimo to zalecamy przeprowadzanie aktualizacji w czasie, kiedy na stronie spodziewana jest najmniejsza liczba osób, czyli w godzinach nocnych lub wczesnoporannych.

Aktualizacja wtyczek

Wtyczki można także aktualizować w menu Wtyczki > Zainstalowane wtyczki

Jeśli do danej wtyczki będzie dostępna aktualizacja, to poniżej jej nazwy znajdzie się link pozwalający na aktualizację wtyczki.

Aktualizacja szablonu

Podobnie w sekcji Wygląd > Motywy. Jeżeli na danym motywie pojawi się etykietka dostępnej aktualizacji, to wystarczy w nią kliknąć i na kolejnym ekranie uruchomić link Uruchom aktualizację.

 

 

  • Brak etykietek